Що може зіпсувати враження від розкішного дерев'яного підлогового покриття? Різкий і неприємний скрип, який лунає при ходьбі по підлозі. Звідки він береться, і як його усунути, ми розглянемо детальніше.
Серед усього асортименту підлогових покриттів саме дерев'яна підлога визнана найбільш довговічною, а тому затребуваною серед споживачів. Але, якою б надійною не була б підлога, у неї можуть знизитися робочі характеристики, наприклад, через неправильний монтаж або застосування неправильних матеріалів. Скрип - найпоширеніша проблема, яка може виникнути через деякий час експлуатації підлогових конструкцій. Будь-яке покриття, більш-менш чутливе до зовнішнього впливу, при недотриманні технології укладання або умов експлуатації, починає проявляти себе неприємними, нав'язливими звуками. З якої точно причини скрипить підлога і що з цим робити - хвилює багатьох домовласників. Проблему необхідно вирішувати, як можна раніше, адже це ще й великий ризик зносу покриття.
З'ясовуємо, чому скриплять дерев'яні підлоги?
Причини бувають різні:
- Підвищена або знижена вологість в приміщенні. Зміна мікроклімату суттєво впливає на покриття, в результаті чого відбувається деформація;
- Давність покриття. Якщо підлога укладена давно (більше 20 років), в таких випадках клейовий склад міг зруйнуватися, відповідно скрип з'явився через природний знос;
- Деформувалася несуща балка при укладанні на дерев'яні перекриття;
- Послабилися шпунтовані з'єднання дощок.
Все очевидно, коли це стосується покриття, яке відслужило достатній термін. Але іноді скрип з'являється у нещодавно висланій підлозі. Є кілька причин, чому скрипить нова дерев'яна підлога:
- При укладанні відносно нового покриття використовувався клей поганої якості або з низьким рівнем еластичності на зрушення, при деформації дошки він міг просто не витримати навантаження і відклеїтися від основи, особливо це стосується масивних дощок;
- Для покриття використовували недостатньо висушений матеріал, в результаті відбулося викривлення;
- На дерев'яних перекриттях неправильно встановили лаги, або недостатньо надійно закріплена фанера, або занадто велика відстань між несущими балками;
- Крива стяжка - найпоширеніша причина скрипу, клей міг просто не заповнити пустоти, тому дошки прогинаються під вашою вагою при ходьбі.
Дерево - найкращий і безпечний матеріал. Але, крім надійного матеріалу, важливо, щоб монтаж паркету робили кваліфіковані фахівці. При правильному укладанні дощок неприємний скрип не потривожить тишу вашого будинку.
Чому скрипить паркетна дошка, і як цього уникнути?
Сьогодні багато хто віддає перевагу перевіреній часом паркетній дошці. Цілком логічно, що натуральний матеріал реагує на зовнішні подразники або були допущені помилки:
- При виборі матеріалу, не врахували температуру і вологість приміщення;
- Використовували неякісний клей для скріплення дощок з основою або занадто м'яку підкладку;
- Залишили маленький деформаційний шов від стін або плитки;
- Змонтували одним полотном дошку на площі понад 50м.кв;
- Покриття настелили прямо на бетонну стяжку, без підкладки;
- Планки тріснули або пошкодилось з'єднання, що часто трапляється, коли основа нерівна.
Іноді першопричиною, чому скрипить паркетна підлога, є особливості конструкції. Фахівці салону «Все на підлогу» знають багато способів, як усунути проблему, коли скрипить підлога, а також підкажуть як та де купити паркетну дошку в Києві за вигідною ціною.
Чому скрипить ламінат?
Ламінат - надійне і довговічне покриття для підлоги. Але і ламінована підлога раз у раз видає малосимпатичні звуки. У чому ж причина:
- Під ламінатом нерівна основа, дуже товста або м'яка підкладка;
- У замкове з'єднання потрапило дрібне сміття, пісок;
- Покриття впирається в стіну, через маленький зазор між ними;
- Покладений ламінат низької якості, який реагує на зміну вологості.
Будь-яке покриття з часом може прийти в негідність і тоді без трудомісткої і дорогої заміни підлоги не обійтися. Якщо проблема з основою, доведеться провести демонтаж, ремонт, після чого заново укладати підкладку, після паркет або ламінат. Якщо проблема з зазором від стін - його можна збільшити, підрізавши дошки по периметру. В інших випадках потрібно звернутися за консультацією до фахівців.